Obsługa akumulatora

Poziom elektrolitu należy sprawdzać często, zwłaszcza w lecie; powinien on sięgać 10+20 mm powyżej płyt. Jeśli jest to konieczne, należy dolać wody destylowanej, a nigdy nie należy dolewać kwasu. W przypadku zanieczyszczenia zacisków akumulatora, należy je odkręcić, oczyścić, wymienić filcowe podkładki izolujące (przed założeniem zwilżyć je olejem rycynowym), a następnie zaciski zakręcić.
W przypadku gdy samochód ma stać nie używany przez dłuższy okres czasu, należy co miesiąc doładowywać akumulator z obcego źródła prądu. W celu właściwego zabezpieczenia akumulatora przed mrozem należy zawsze dbać o to, aby akumulator był dobrze naładowany (gęstość 25 0 wg Baume). W przypadku rozładowania akumulatora do około 10 0 wg Baume już przy spadku temperatury do około 5 0 C akumulator może ulec zniszczeniu.

Bezpieczniki topikowe
Skrzynka z bezpiecznikami topikowymi umieszczona jest pod pokrywą silnika na płycie działowej pod przewietrznikami. Skrzynka zamknięta jest pokrywką A i zawiera 4 bezpieczniki topikowe:
I. dla przewodu czerwonego — oświetlenie tablicy rozdzielczej, lampy przednie i tylne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
2. dla przewodu niebieskiego — wskaźnik benzyny, silnik wycieraczki, kierunkowskazy, wskaźnik ładowania.
3. dla przewodu żółtego — światło STOP, lampa sufitowa, światła postojowe.
4. dla przewodu zielonego — zapas.
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia któregoś z bezpieczników należy wyłączyć obwód prądu wącznikiem zapłonu, założyć nowy bezpiecznik i ponownie włączyć prąd. Jeśli bezpiecznik przepali się, należy sprawdzić instalację elektryczną i usunąć uszkodzenie. Czynność tę należy powierzyć stacji obsługi. [hasła pokrewne: kosta otomoto, ford elbląg, ford elbląg dostawcze ]
Na szosie położenie reflektorów zmienia się zależnie od obciążenia i strumień światła powinno się regulować stosownie do obciążenia samochodu. Aby nie oślepiać innych kierowców, światła mijania nie powinny sięgać dalej niż 50 m i nie bliżej niż 30 m. W czasie jazdy właściwe ustawienie świateł mijania przeprowadza się przez pokręcanie gałki radełkowanej 13. Zasięg oświetlenia zmniejsza sie przez obracanie gałki w lewo, natomiast obracaniem gałki w prawo zwiększamy zasięg oświetlenia.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ford elbląg kosta otomoto mustang spalanie