Śruby i złącza śrubowe

Phillips— Śruby lub blachowkręty służące do mocowania obicia tapicerskiego. Łebki ich maja gniazda krzyżowe o specjalnym ukształtowaniu, które zapewnia maksimum odporności na odkształcenia powodowane przez śrubokręt.

SHAKEPROOF — rodzaj śrub samogwintujących gładkie otwory. Sruby te stosuje się bez podkładek, uzyskując połączenia nie luzujące sie pomimo drgań lub wstrząsów. Luźne nakrętki umieszczone w specjalnych gniazdach stosuje się często w miejscach trudno dostępnych. Nakrętkę umieszcza się w gnieździe podczas składania nadwozia. [patrz też: surowce wtórne, mycie ciśnieniowe, Blog motoryzacyjny ] Nakrętki płytkowe przymocowuje sie w kilku miejscach spoinami punktowymi. Podczas wkręcania śruby nakrętka nieco się odkształca i daje złącze dobrze zabezpieczone przed obluzowaniem. Nakrętki takie stosuje się również w miejscach trudno dostępnych.

AVLOK — złącze śrubowe z gniazdem, które można zakładać przez otwór w blasze lub innym materiale cienkościennym, w razie dostepu tylko z jednej strony. Gniazdo służy do ustalania nakrętki.

NYLOC — nakrętki z tworzywa sztucznego nie mające skłonności do luzowania się i jednocześnie odznaczające się elastycznością, która pozwala na niewielkie ruchy śruby we wszystkich kierunkach. Nakrętki te są stosowane w złączach podlegających dużym obciążeniom dynamicznym.

HELI-COIL – złącze śrubowe ze sprężystą wkładka śrubowa z drutu o przekroju czworokątnym, która umożliwia wkręcenie śruby o stosunkowo małej średnicy do odpowiednio dużego otworu gwintowego. Wkładka spełnia zadanie dwustronnie gwintowanej cienkościennej tulei redukcyjnej, zabezpieczającej jednocześnie śrubę przed odkręcaniem się wskutek wstrząsów.

HELI-NUT – złącze śrubowe ze sprężystą wkładką w postaci sprężyny śrubowej. Zastosowanie podobnie jak złącze z wkładką HELI-COIL, kiedy na Śrubę o stosunkowo malej średnicy nakręca sie nakrętkę z odpowiednio większym otworem gwintowanym. Wkładka jest wkręcana w otwór nakrętki.

RAWLNUT — złącze śrubowe wyróżniające się zastosowaniem specjalnej nakrętki z kształtową tulejką gumową. Podczas wkręcania gruby w nakrętke tulejka odkształca się, zaślepiając dokładnie otwór w łączonych elementach i zabezpieczając nakrętkę przed zluzowaniem się wskutek drgań. [podobne: ganinex otomoto, lellek gliwice, motoryzacja samochody ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dywaniki samochodowe ganinex otomoto lellek gliwice