Przyspieszanie i hamowanie

Podczas badań testowych samochodu VW 1500 przez POPULAR MOTORING na przestrzeni 2000 mil uzyskano w różnych warunkach następujące wyniki:

— jazda przy dużym ruchu ulicznym z prędkością 64 km/h — 8,1 IJ

— jazda na drodze I kl. z prędkością 112 km/h — 9,2 1/100 km

— najmniejsze zużycie paliwa podczas jazdy z prędkością 80 km/h 6,3 1/100 km

— najmniejsze zużycie paliwa podczas jazdy w ruchu miejskim z prędkością 64 km/ h — 7,35 1/100 km

— Średnie zużycie paliwa podczas testu — 8,2 1/100 km

— średnie zużycie paliwa podczas jazdy na drodze I kl. ze średnią prędkością oraz bez gwałtownego przyspieszania i hamowania 7,1 1/100 kn-L

Przytoczone tu dane umożliwiają ogólną orientację co do zużycia paliwa przez samochód będący w nienagannym stanie technicznym, w różnych warunkach drogowych i przy różnych prędkościach jazdy. Jeżeli użytkownik zaobserwuje, że w jego samochodzie zużycie paliwa wzrasta lub znacznie przekracza wartości podane na wykresach oraz w testach, a stan silnika nie budzi zastrzeżeń, trzeba sprawdzić przede wszystkim regulację zapłonu i gaźnika. Należy jednak przy tym pamiętać, że lepiej spalić 0,5 1/100 km benzyny więcej, niż jeżdzić na mieszance zbyt ubogiej, gdyż powoduje to pogorszenie osiągów i szybkie wypalanie się zaworów w silniku. Regulację zapłonu i gaźnika zaleca się powierzyć autoryzowanej stacji obsługi. [podobne: wynajem samochodów warszawa, motoryzacja definicja, darcar ]

Samochody VW nie wymagają docierania. Ich eksploatacja od pierwszego dnia może odbywać się normalnie, bez żadnych ograniczeń. Wytwórnia przestrzega jednak przed przekraczaniem określonych prędkości na poszczególnych biegach. Oczywiście, w razie konieczności szybkiego wyprzedzenia można na krótkim odcinku drogi przekroczyć podane prędkości, np. przyspieszyć na II biegu do 60 lub na III do 95 km/h.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: darcar motoryzacja definicja szyby samochodowe