Regulacja luzów zaworów

Regulację luzów zaworów należy przeprowadzać na gorącym silniku. Płaskim szczelinomierzem wsuniętym między trzonek zaworu a dźwignię zaworu, mierzy się wielkości luzów, które wynoszą dla zaworów ssących i wydechowych po 0,2 mm.
Obsługa układu hamulcowego sprowadza się do systematycznego kontrolowania poziomu płynu w zbiorniku pompy hamulcowej. Poziom nigdy nie powinien opaść poniżej kreski oznaczonej „Danger” (niebezpieczeństwo) na dolnej części zbiornika. W przypadku konieczności uzupełnienia zbiornika, należy zawsze stosować płyn hamulcowy tego samego rodzaju, który jest wlany do układu. Regulację szczęk i regulacje hamulca ręcznego należy powierzyć stacji obsługi.
Samochody FIAT 600 D i ZASTAVA (produkowana na licencji FIAT) jako samochody małolitrażowe w pełni odpowiadają swemu przeznaczeniu. Odznaczają się dobrymi własnościami ruchowymi, jak: stateczność ruchu, kierowalność, zwrotność, przy spieszenia na poszczególnych biegach, zdolność pokonywania wzniesień, opóźnienie hamowania oraz ekonomiczne zużycie paliwa. Samochody te dzięki właściwie dobranym resorom i amortyzatorom mogą poruszać sie nawet po niezbyt dobrych nawierzchniach. [podobne: kosta otomoto, ford elbląg, ford elbląg dostawcze ]
Trwałość tych samochodów uzależniona jest jednak w dużej mierze od prawidłowego dotarcia, racjonalnego użytkowania i właściwej obsługi. Duże znaczenie ma również stosowanie właściwych, wskazanych przez wytwórnię olejów, smarów i paliwa.
Każdy użytkownik powinien pamiętać o tym, że nieprawidłowe docieranie, niedbała obsługa i niewłaściwa eksploatacja mogą w znacznej mierze obniżyć trwałość samochodu. Dotyczy to wprawdzie wszystkich samochodów, lecz w szczególności samochodów małolitrażowych.
Zasadniczy okres docierania nowego samochodu wynosi 3000 km. W tym okresie należy bezwzględnie dopilnować, aby zostały wykonane wszystkie czynności obsługowe przewidziane instrukcją obsługi. Bardzo ważnym czynnikiem jest maksymalna prędkość jazdy na poszczególnych biegach. [hasła pokrewne: skup samochodów warszawa, Przewozy bagażowe, gambit uszczelki ]
W okresie docierania należy zwracać uwagę na nagrzewanie się bębnów hamulcowych oraz piast kół. W razie nagrzewania się tych części trzeba wyregulować ręczny i nożny hamulec oraz ustalić odpowiedni luz łożysk kół.
Podczas jazdy w tym okresie silnik nie powinien być w pełni obciążony. Należy również unikać gwałtownego przyspieszania i hamowania. Pedał przyspieszenia nie powinien być dociskany więcej niż do połowy, a podczas jazdy pod górę lub w trudnym terenie należy niezwłocznie zmienić bieg na niższy. Trzeba przy tym pamiętać, że jazdę w trudnym terenie można traktować wyłącznie jako sytuację przymusową i tylko na niewielkich odcinkach, gdyż najbardziej wskazana jest jazda samochodem niedotartym na dobrej, gładkiej nawierzchni i w płaskim terenie. Najbardziej korzystny okres pod względem klimatycznym, to wiosna lub jesień, gdyż wówczas silnik nie przegrzewa się nadmiernie, jak może się to zdarzyć w czasie letnich upałów, a jednocześnie ma łatwy rozruch i wzbogacona mieszanka nie powoduje rozcieńczenia oleju paliwem, co niestety zdarza się w okresie mrozów.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ford elbląg kosta otomoto mustang spalanie