Sposób odpowietrzenia układu hamulcowego

Należy pamiętać, że odpowietrzenie rozpoczyna się od koła położonego najdalej od pompy hamulcowej.Hamulec ręczny działa na tylne koła samochodu. Hamulec powinien działać skutecznie po przesunięciu dźwigni 0 34-7 zębów na listwie zębatej. Jeżeli skok dźwigni jest większy lub hamowanie przy maksymalnym jej wyciągnięciu jest nieskuteczne, należy hamulec wyregulować. Hamulec ręczny reguluje się po uprzednim wyregulowaniu szczęk hamulcowych. Dźwignię hamulca należy ustawić na drugim zębie listwy, po czym przytrzymując płaskim 14 mm nakrętkę oporową poluzować przeciwnakrętki kluczem płaskim 17 mm. W celu zmniejszenia skoku dźwigni hamulca należy zwiększyć długość pancerza cięgła przez obrót nakrętki. Cięgło powinno być tak naprężone, aby nie wykazywało luzu, lecz jednocześnie nie powodowało zmniejszenia odległości szczęk hamulcowych od bębna, co sprawdza sie szczelinomierzem listkowym. Jeżeli regulacja jest prawidłowa, należy dokręcić przeciwnakrętki. Co 10 000 km przebiegu samochodu lub przy okazji regulacji hamulców należy sprawdzić luzy łożysk kół. W tym celu po odciążeniu kół trzeba poruszać ręką każde z kół w płaszczyźnie prostopadłej do jego osi obrotu. W razie zauważenia luzu w łożyskach kół przednich, można regulację przeprowadzić we własnym zakresie. Regulację łożysk tylnych kół należy powierzyć stacji obsługi ze względu na konieczność użycia specjalnego oprzyrządowania. [hasła pokrewne: ganinex pszczyna, ford auto boss, otomoto chełm ]

Przed założeniem pokrywy łożyska napełnić ją smarem ŁT-4. Jeżeli łożysko jest prawidłowo wyregulowane, koło powinno obracać się swobodnie, nie wykazując przy tym luzów.
produkuje się ich kilka odmian, a mianowicie:
FIAT 850 Standard
FIAT 850 Special
FIAT 850 coupó
FIAT 850 Spider i inne , z tym że podstawowym modelem jest model Standard i Special. W odróżnieniu od modelu 600 D, FIAT 850 ma wiele nowych rozwiązań ułatwiających jego użytkowanie .
Modele Coupć i Spider różnią sie nie tylko sylwetką, ale również i osiągami, między innymi w wyniku zastosowania w nich bardziej wysilonych jednostek napędowych (silników o zwiększonej mocy) oraz ulepszeń w układzie hamulcowym (hamulce tarczowe).

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ford auto boss ganinex pszczyna otomoto chełm