Złącza i zatrzaski

TEE-NUT — złącza śrubowe, stosowane w miejscach, gdzie gwintowanie łączonych elementów nastręcza trudności. Występy w odsadzeniu nakrętki, wciskające sie w łączony element podczas dokręcania śruby, zabezpieczają złącze przed zluzowaniem się wskutek drgań. Zatrzaski — używane są często do mocowania dekoracyjnych elementów poszycia.

ViBREX — zatrzask sprężysty siuży do mocowania elementów odejmowalnych, Podczas zakładania zatrzasku przesuwa się zatyczkę przez otwór w trzonku nitu, a następnie przekręca się nit o około 1800 za pomoca śrubokrętu, przy czym gumowa wkładka ulega ściśnięciu zapewniając szczelność złącza.

DZUS — zatrzask służący do mocowania elementów odejmowalnych (pokryw, osłon itp.). [patrz też: surowce wtórne, mycie ciśnieniowe, Blog motoryzacyjny ] Podczas zakładania zatrzasku przekręca siego o jedną czwartą obrotu za pomocą śrubokrętu, monety lub tp., przy czym zaskakują zaczepy obejmujące sprężysty rygielek.

HANK RIVET BUSH — tulejka kształtowa spełniająca zadanie gniazda stożkowego lub gwintowanego w otworze wywierconym w ściance cienkości innego elementu.

SNAP-SACK — jest to element do mocowania poszycia. Ma on elastyczną, odejmowaną czapeczkę z tworzywa sztucznego, uszczelniającą otwór przed przenikaniem wilgoci i pyłu.

Pokrycia wnętrza nadwozi nadwozia samochodów osobowych i autobusów oraz kabiny kierowcy mają wygodne wnętrza, przeważnie z miękkimi obiciami, aby pasażerowie i kierowcy nie doznawali bolesnych obrażeń ciała w przypadku uderzenia o ściany wewnętrzne. Ponadto wnętrza uszczelnia się i izoluje cieplnie, w celu ograniczenia wymiany ciepła z otoczeniem i zapobieżenia przenikaniu pyłu i opadów atmosferycznych. Izolacja tłumi także dźwięki dochodzące z zewnątrz do nadwozia. Wewnętrzne ściany nadwozi pokrywa się materiałami izolacyjnymi i miękkimi materiałami elastycznymi, na które nakłada się tkaniny lub folie ozdobne, w celu uzyskania estetycznego wyglądu wnętrza, Wszystkie złącza, otwory i pokrywy uszczelnia się odpowiednimi uszczelniaczami lub uszczelkami. Do izolacji nadwozi używa sie zwykle następujących materiałów : — karton izolacyjny na obicia przegród czołowych, [przypisy: ganinex otomoto, lellek gliwice, motoryzacja samochody]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dywaniki samochodowe ganinex otomoto lellek gliwice