Woltomierz

Po wymianie żarówek w reflektorach należy skontrolować właściwe ustawienie luster reflektorów. Lustro reflektora (lub cały reflektor) daje się łatwo wychylać w kierunku poziomym i pionowym. Do regulacji służą dwa wkręty w obudowie reflektora, Regulację przeprowadza się w zaciemnionym garażu lub wieczorem przed ścianą budynku. Samochód powinien być ustawiony na poziomej płycie i obciążony takim ciężarem, jak w czasie normalnej eksploatacji.
Stacje obsługi samochodów dysponują prostym urządzeniem ułatwiającym szybkie ustawienie reflektorów.
Działanie lamp kierunkowskazów, niezwykle ważne w ruchu drogowym, sprawdza się przed każdym wyjazdem z garażu. Należy się przyzwyczaić i zapamiętać częstotliwość migania lampki sygnalizacyjnej kierunkowskazów na tablicy rozdzielczej. Nagła zmiana częstotliwości przerw lampki sygnalizacyjnej (przeważnie dłuższe przerwy) dowodzi, że nie pali się któraś z lamp kierunkowskazów.
Jazda bez światła hamulcowego jest niebezpieczna i może doprowadzić do wypadku. Okresowo należy sprawdzić stan prze— wodów elektrycznych tego obwodu, zwłaszcza przy włączniku światła. Stosowane są dwa rodzaje włączników światła STOP: mechaniczny i hydrauliczny. Wymiana hydraulicznego włącznika wymaga odpowietrzenia układu hamulcowego. [patrz też: ford mustang 2015 spalanie, krac otomoto, wypożyczalnia samochodów Warszawa ]
Przerywacz kierunkowskazów włączony jest w obwód między stacyjką i bezpiecznikiem a wyłącznikiem lamp kierunkowskazów. Najczęściej stosowane są przerywacze mające dwa wyprowadzenia styków. Przerywacz zużywa się nieznacznie w czasie eksploatacji i praktycznie powinien działać przez kilka lat. Natomiast zwarcie na masę przewodu, który powinien być doprowadzony do żarówek, spowoduje natychmiastowe przepalenie i zniszczenie przerywacza. Przerywacz jest nierozbieralny i w zakresie amatorskim nie można go naprawić.
Na ogół przerywacze mają dostępną z zewnątrz śrubę służącą do regulacji częstotliwości błyskania lamp. Według obowiązujących przepisów kierunkowskazy powinny migać z częstotliwością 60 do 120 razy na minutę.
Zegarowy wskaźnik ciśnienia oleju w silniku połączony jest przewodem elektrycznym z nadajnikiem ciśnienia oleju wkręconym w kadłub silnika. Zwarcie przewodu z masą może spowodować przepalenie zegarowego wskaźnika. Podczas okresowych
Jeżeli stwierdzi się wyładowanie akumulatora, należy wyjąć go z samochodu i oddać do ładowania. W czasie ładowania prąd płynący przez akumulator nie powinien przekraczać 0,1 pojemności znamionowej. Oznacza to, że np. akumulator o pojemności 50 amperogodzin ładuje się prądem o natężeniu 5 amperów.Woltomierz jest wyposażony w odpowiedni opornik, przez który w czasie pomiaru następuje wyładowanie ogniwa. Ogniwo dobrze naładowane powinno mieć napięcie 2,2V. Najniższe dopuszczalne napięcie wyładowania jednego ogniwa wynosi 1,75V.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ford gliwice ford mustang 2015 spalanie krac otomoto