Wymiana żarówek

W samochodzie CITROEN Dyane 6 instalowane są dwa rodzaje reflektorów głównych (firmy CIBIE i MARCHAL). Do oświetlenia samochodu używane są, niezależnie od typu reflektorów, następujące rodzaje żarówek:
— reflektory główne 45/40 W
— światła postojowe 4 W bagnetowe, z obsadą 0 8,75 mm
— oświetlenie tablicy rejestracyjnej 4 W bagnetowe,
— kierunkowskazy przednie i tylne 15 W bagnetowe,
— światło STOP 15 W bagnetowe, — oświetlenie wnętrza 7 W bagnetowe.
W celu wymiany żarówek w reflektorach ABIE należy:
— zdjąć ramkę dekoracyjną przez pociągnięcie jej do przodu
Następnie należy włożyć element optyczny na miejsce, zaczepić uchwyt C o obsadę, dociskając przy tym sprężynę B. Założyć ramkę ozdobną na miejsce tak, aby zaczepy A i B dobrze weszły na sprężyny C i D. [hasła pokrewne: kosta otomoto, ford elbląg, ford elbląg dostawcze ]
Podczas manipulowania nie należy w żadnym przypadku poruszać wkrętów A, które zapewniają prawidłową regulację reflektora. Aby wymienić żarówkę w reflektorach typu MARCHAL, wszystkie czynności wykonuje się w tej samej kolejności, z tym że element optyczny zamiast na zaczepie sprężystym zamocowany jest za pomocą wkręta C, który na leży odkręcić i element optyczny wyjąć, chwytając za zaczep B.
Zarówki świateł pozycyjnych umieszczone są w zwierciadle reflektora. Wymianę żarówki przeprowadza się po wyjęciu elementu optycznego z jego gniazda w następującej kolejności:
— obrócić w prawo języczek stykowy B, tak aby zwolnić podstawę żarówki;
— wyjąć uszkodzoną żarówkę;
— włożyć nową żarówkę, ustawiając występy obsady w otworach i obrócić w lewo języczek stykowy B w celu włożenia go na obsadę żarówki; w kierunkowskazach przednich żarówki wymienia się po zdjęciu szkiełka C, które zamocowane jest dwoma wkrętami A i B.
Wymianę żarówek w zespolonych lampach tylnych wykonuje się w następujący sposób:
— zdejmuje się osłonę A przez pociągnięcie jej do tyłu,
odkręca się radełkowany Wkręt B i wyjmuje klosz C.
Zarówki są ustawione w następującej kolejności, patrząc od strony tablicy rejestracyjnej:
I) żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej,

2) żarówka STOP,
3) żarówka kierunkowskazu.
Po wymianie żarówek osłonę A należy wstawić na miejsce (wciskając ją do maksimum) i dopasować wystające części A i C do wycięć w osłonie.
W lampie sufitowej żarówkę wymienia się po zdjęciu klosza. Przy montażu klosza należy założyć najpierw jego część dolną A, a następnie docisnąć część górną B.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ford elbląg kosta otomoto mustang spalanie